Telefon
WhatsApp

İç cephe Mantolama

  • Duvar ısı Yalıtımı
  • İç cephe Mantolama

Duvar yüzeyine göre tespit edilen yapıştırma malzemesi (çimento esaslı,akrilik esaslı,alçı esaslı ) duvara taraklı mala yardımı ile çekilip , izobozz ısı ve ses yalıtım keçeleri duvara boşluk bırakmadan yapıştırılır. Üzerine file ,sıva, boya uygulaması yapılır.

UYGULAMA 1 (DUVAR ÜZERİ İZOBOZZ KEÇE+FİLE+SIVA+BOYA)

Duvar sıvalı ise çimento esaslı mantolama yapıştırma harcı veya saten alçı gerekli talimatlara uygun taraklı mala ile duvar yüzeyine çekilir.

Gerekli kalınlıktaki izobozz ısı ve ses yalıtım nonwoven keçeler duvarlara aralarında boşlık kalmayacak şekilde yan yana elle veya plastik mala yardımı ile vura vura (nonwoven keçe liflerinin harçla bağlantısını kuvvetlendirmek amacı ile ) yapıştırılır.

Duvara yapıştırılan izobozz non woven ısı ve ses yalıtım keçelerinin kurumasının tamamlanması beklenir.(24 saat) Kuruma tamamalanınca üzerine çimento esaslı yapıştırma harcı ile sıvama işlemi yapılır.Uygulama kalınlığı 5 mm sarfiyatı 4,5 kg/m2 olacak şekilde sürülüp,üzerine 160 gr/m2 arasında olacak şekilde pvc file sıvanın kabuk mukavemetini arttırmak ve çatlamaları önlemek amacıyla perdahlanır.

Kuruması tamamlanan sıvanmış duvarın üzerine boya işlemine geçilir.Dubele gerek yoktur. Dubelsiz mantolama.İç cephe mantolama da dübel kullanılmaz.

UYGULAMA 2 (DUVAR ÜZERİ İZOBOZZ KEÇE+ALÇIPAN )

Duvar yüzeyine göre tespit edilen yapıştırma malzemesi (çimento esaslı ,akrilik esaslı yapıştırıcı) duvara taraklı mala yardımı ile çekilip nonwoven izobozz ısı ve ses yalıtım keçeleri duvara boşluk bırakılmadan yapıştırılır.

Kuruması tamamlanan izobozz ısı ve ses yalıtım nonwoven keçelerin üzerine saten alçı sürülerek alçı plakalar konstrüksiyon yapılmadan yapıştırılır.Dubel uygulanmasına gerek yoktur. Alçı plakaların kaplanma işleminden sonra boya işlemine geçilir.İç cephe mantolama sistemlerinde alçıpan için konstrüksiyona gerek yoktur.

 

UYGULAMA 3 (DUVAR ÜZERİ  7 mm FELTWALL DEKORATİF KEÇELER)

Bu uygulamada direk duvar üzerine 7 mm Feltwall dekoratif ısı ve ses yalıtım keçeleri uygulanır. 1.50 eninde istenilen desen tasarımı ile Feltwall dekoratif nonwoven keçeler  boşluk kalmadan yan yana dizilir.Yapıştırıcı duvara sürülerek Feltwall kaplamalar duvara yapıştırılır.

Desen seçeneklerimiz için;

https://www.feltbi.com/feltbi-decor-14/decor-urun-kategorileri/

 

UYGULAMA 4 (DUVAR ÜZERİ 7 mm FELTBİ  PAINT)

Mevcut duvar yüzey üzerine ısı,ses,nem ,rutubet yalıtımı için 3 boyutlu Feltbi Paint ısı ve ses yalıtım keçeleri 1.50 eninde duvara uyguun yapıştırıcı ile yapıştırırlır.Yapıştırma işleminden sonra üzeri istenilen renkte su bazlı plastik boya ile 2 kat boyanır.Zımpara ,toz,vs olmaz.Hızlı ve kolay uygulama.İç cephe mantolama malzemeleri içinde en ekonomik ,en kolay ve en hızlı çözümler.

https://www.feltbi.com/feltbi-decor-14/feltpaint-urunler/

 

Duvar ısı yalıtımı

Çift duvar arası ısı yalıtımı yapılması önemlidir. Birkaç uygulama yöntemi vardır. Doğru yalıtım malzemesi kullanılır ise ciddi ısı tasarrufu sağlanabilmektedir. Isı yalıtım tabakasının tüm cephe boyunca sürekli olması sağlanmalıdır. Parça parça yapılan ısı yalıtımlarında ısı köprüleri nedeni ile ciddi ısı köprüleri oluşur.Bunun sonucunda daciddi ısı kayıpları ile yoğuşma ve küflenme gerçekleşir. Isı yalıtım malzemesi ile iç duvar dış yüzeyi arasında boşluk bırakılmamalıdır.

Ahşap Kırma Çatı Isı Yalıtımı Uygulama Çeşitleri Mertek altına, mertek arasına ve mertek üzerine uygulanmaktadır. Mertek üzerine yapılan uygulama çatı tahtalı ve çatı tahtasız olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Her yöntemin ayrı bir detayı vardır.

Radyatör Arkası Isı Yalıtımı

Radyatör Arkası Isı Yalıtımı

Isı iletim katsayısı düşük, neşretme katsayıları yüksek siyah cisim özelliklerine yakın keçe yüzeyler ile kaplanması gereklidir. Radyatör arkası izobozz keçe yalıtım levhaları kullanılarak ısının dış duvarlardan kaçması engellenir.

Pencere Duvar,Lento,Denizlik Birleşim Yeri Yalıtımı

Pencere Duvar,Lento,Denizlik Birleşim Yeri Yalıtımı

Alüminyum ve PVC Doğrama Pencerelerin Duvar, Lento,Denizlik Birleşim Detayları ve Sorunları Feltbi keçe bantlar ile kolayca ve kesin çözüme kavuşur.

Dış Cephe Dübelsiz Mantolama

Dış Cephe Dübelsiz Mantolama

Mantolama Nedir? Enerji tasarrufu yapılarak birçok açıdan tasarruf edilmesine olanak sağlayan mantolama, yeni ve eski tüm yapılarda kullanılan bir izolasyon tekniğidir.

Çelik Konstrüksiyon Duvarlarda  Isı  Yalıtımı

Çelik Konstrüksiyon Duvarlarda Isı Yalıtımı

Çelik konstrüksiyon yapılarda ısı yalıtımı için izobozz nonwoven keçe ısı yalıtım malzemesi uygulanır. Ses yalıtımı ile ısı yalıtımını da tek bir ürün tek bir uygulama ile elde edersiniz.

Ahşap Duvar Isı Yalıtımı

Ahşap Duvar Isı Yalıtımı

Ahşap Binalarda duvarlarda ısı yalıtımı amacı ile nefes alan ,zor alevlenici, haşere ve böcek üretmeyen, doğal ürünler ve sürdürülebilirlik politikasına uygun keçe malzemeler kullanılır.

Lambri Altı Isı  Yalıtımı

Lambri Altı Isı Yalıtımı

Lambri altında izobozz keçeler yüzeye yapıştırılır. Üzerine lambriler döşenir. Isı tasarrufu sağlanır.

İç cephe Mantolama

İç cephe Mantolama

Duvar yüzeyine göre tespit edilen yapıştırma malzemesi (çimento esaslı,akrilik esaslı,alçı esaslı ) duvara taraklı mala yardımı ile çekilip , izobozz ısı ve ses yalıtım keçeleri duvara boşluk bırakmadan yapıştırılır. Üzerine file ,sıva, boya uygulaması yapılır.

İki Duvar Arası Isı Yalıtımı

İki Duvar Arası Isı Yalıtımı

İki duvar arasında ısı yalıtımı için en kolay ve en doğru uygulama.Uzun ömürlü yalıtım.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! (0505) 366 88 13

BİZ SİZİ ARAYALIM