Telefon
WhatsApp

Pencere Duvar,Lento,Denizlik Birleşim Yeri Yalıtımı

  • Duvar ısı Yalıtımı
  • Pencere Duvar,Lento,Denizlik Birleşim Yeri Yalıtımı

Alüminyum ve PVC Doğrama Pencerelerin Duvar, Lento,Denizlik Birleşim Detayları ve Sorunları Feltbi keçe bantlar ile kolayca ve kesin çözüme kavuşur.

Üretici firmaların ürün katalogları, montaj kılavuzları, eğitim kitapçıkları ve inşaat alanındaki yerinde uygulamalar incelendiğinde, kasa-kanat-cam ilişkisinin aksine, doğramaların duvar, lento ve denizlik ile olan birleşim detaylarının ikinci planda tutulduğu gözlemlenmektedir. Çoğunlukla doğrama, su sızdırmazlığı sağlayacak ve ısı köprüsünü engelleyecek herhangi bir fiziksel bariyer detayı olmaksızın duvar ve denizlik üzerine doğrudan monte edilmektedir. Arta kalan montaj boşluğu ise silikon, mastik vb. gibi yalıtım ürünleriyle yüzeyden kapatılmaya çalışılmaktadır.

ISI KÖPRÜSÜ OLUŞUMU

Pencere duvar-denizlik birleşim detaylarında karşılaşılan bir diğer önemli sorun da ısı köprüleridir.
Doğrama kesitinde ısı köprülerine karşı her ne kadar önlem alınmış olsa dahi, duvar ve denizlik birleşim noktalarında da önlem alınmadığı durumda önemli ısı kayıplarının oluşacağı açıktır.
Doğramanın yüzeyden doğrudan monte edildiği uygulama şeklinde, hem denizlik hem de duvar yüzeyi, iç ile dış ortam arasında enerji kaybına neden olan ısı köprüleri oluşturmaktadır.

ISI KÖPRÜSÜ OLUŞMAMASI İÇİN ÇÖZÜM

Kör kasalı montaj uygulamalarında en azından ısı köprüsünü engellemek üzere, metal profil ile iç duvar ve dış duvar yüzeyinde yer alan denizlik parçaları arasına kör kasa ısı ve ses yalıtımı malzemesi yerleştirilmiş
olması gerekir. Ancak çoğu uygulamada bunun dahi yapılmadığı gözlemlenmektedir. Hatalı uygulamaların neden olduğu ısı köprüleri ve yoğuşma sorunları, zamanla insan sağlığını ve mekân kalitesini olumsuz etkileyecek küflenme ve rutubet sorunlarını da beraberinde getirmektedir.

Duvar ısı yalıtımı

Çift duvar arası ısı yalıtımı yapılması önemlidir. Birkaç uygulama yöntemi vardır. Doğru yalıtım malzemesi kullanılır ise ciddi ısı tasarrufu sağlanabilmektedir. Isı yalıtım tabakasının tüm cephe boyunca sürekli olması sağlanmalıdır. Parça parça yapılan ısı yalıtımlarında ısı köprüleri nedeni ile ciddi ısı köprüleri oluşur.Bunun sonucunda daciddi ısı kayıpları ile yoğuşma ve küflenme gerçekleşir. Isı yalıtım malzemesi ile iç duvar dış yüzeyi arasında boşluk bırakılmamalıdır.

Ahşap Kırma Çatı Isı Yalıtımı Uygulama Çeşitleri Mertek altına, mertek arasına ve mertek üzerine uygulanmaktadır. Mertek üzerine yapılan uygulama çatı tahtalı ve çatı tahtasız olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Her yöntemin ayrı bir detayı vardır.

Radyatör Arkası Isı Yalıtımı

Radyatör Arkası Isı Yalıtımı

Isı iletim katsayısı düşük, neşretme katsayıları yüksek siyah cisim özelliklerine yakın keçe yüzeyler ile kaplanması gereklidir. Radyatör arkası izobozz keçe yalıtım levhaları kullanılarak ısının dış duvarlardan kaçması engellenir.

Pencere Duvar,Lento,Denizlik Birleşim Yeri Yalıtımı

Pencere Duvar,Lento,Denizlik Birleşim Yeri Yalıtımı

Alüminyum ve PVC Doğrama Pencerelerin Duvar, Lento,Denizlik Birleşim Detayları ve Sorunları Feltbi keçe bantlar ile kolayca ve kesin çözüme kavuşur.

Dış Cephe Dübelsiz Mantolama

Dış Cephe Dübelsiz Mantolama

Mantolama Nedir? Enerji tasarrufu yapılarak birçok açıdan tasarruf edilmesine olanak sağlayan mantolama, yeni ve eski tüm yapılarda kullanılan bir izolasyon tekniğidir.

Çelik Konstrüksiyon Duvarlarda  Isı  Yalıtımı

Çelik Konstrüksiyon Duvarlarda Isı Yalıtımı

Çelik konstrüksiyon yapılarda ısı yalıtımı için izobozz nonwoven keçe ısı yalıtım malzemesi uygulanır. Ses yalıtımı ile ısı yalıtımını da tek bir ürün tek bir uygulama ile elde edersiniz.

Ahşap Duvar Isı Yalıtımı

Ahşap Duvar Isı Yalıtımı

Ahşap Binalarda duvarlarda ısı yalıtımı amacı ile nefes alan ,zor alevlenici, haşere ve böcek üretmeyen, doğal ürünler ve sürdürülebilirlik politikasına uygun keçe malzemeler kullanılır.

Lambri Altı Isı  Yalıtımı

Lambri Altı Isı Yalıtımı

Lambri altında izobozz keçeler yüzeye yapıştırılır. Üzerine lambriler döşenir. Isı tasarrufu sağlanır.

İç cephe Mantolama

İç cephe Mantolama

Duvar yüzeyine göre tespit edilen yapıştırma malzemesi (çimento esaslı,akrilik esaslı,alçı esaslı ) duvara taraklı mala yardımı ile çekilip , izobozz ısı ve ses yalıtım keçeleri duvara boşluk bırakmadan yapıştırılır. Üzerine file ,sıva, boya uygulaması yapılır.

İki Duvar Arası Isı Yalıtımı

İki Duvar Arası Isı Yalıtımı

İki duvar arasında ısı yalıtımı için en kolay ve en doğru uygulama.Uzun ömürlü yalıtım.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! (0505) 366 88 13

BİZ SİZİ ARAYALIM