Telefon
WhatsApp

Yerden Isıtma Sistemleri

  • Zemin Isı Yalıtımı
  • Yerden Isıtma Sistemleri

Yerden ısıtma sistemlerinde ısı yalıtımı için mükemmel çözüm üreten İzoBOZZ ile uygulama yapılan alanda ayrıca mükemmel ses yalıtımı da sağlanmaktadır. Kolay uygulanması ve uygulama sırasında parçalanmaması kullanımda kolaylık sağlar.

Yerden ısıtma sistemlerinde hem ısı yalıtımı için mükemmel çözüm üreten İzoBOZZ ile uygulama yapılan alanda ayrıca mükemmel ses yalıtımı da sağlanmaktadır.

-50°C ila 150°C çalışma sıcaklığı ve kimyasal yapıştırıcı içermemesi sebebiyle tercih sebebidir.

izoBOZZ nanoteknoloji yolu ile içi boş kanallı, polyester liflerden üretilen bir ısı ve ses yalıtımı malzemesidir.% 100 non-woven polyester elyaftır.

Neden IzoBOZZ u yerden ısıtmada tercih etmelidisiniz. Çünkü tek ürünle bir çok sorun ve maliyetten kurtulursunuz.

1- Bozuk yüzeyde bile kullanılır. Çünkü diğer EPS köpük ürünlerde yüzeyin düz olması gerekirken izoBOZZ için yüzey düzgünlüğü gerektirmez.

2- Mükemmel ısı yalıtımı da sağlar . Çünkü izoBOZZ’un ısıl iletkenlik değeri 0,034 w/mK

3- Ses Yalıtımı sağlar . Çünkü İzoBOZZ polyester elyaf keçe , binalarda şap altına konularak ” İki kütlenin birbirine çarpması veya kapı çarpması, ayak sesi, eşya çekilmesi, sürtünmesi gibi doğrudan katı ortamda, örneğin döşemede ortaya çıkan, bina taşıyıcı sistemine ve yapı elemanlarına iletilen, dolayısıyla katı ortam doğuşlu seslerin üretilmesine neden olan sesleri ” engelleyen mükemmel bir çözümdür.TSE Laboratuvarlarında yapılmış Şap Altı Yalıtım Test raporuna sahiptir. Rapor Tarihi: 05 / OCAK / 2016 Rapor No: 169108 Test Metodu: TS EN ISO 10140-3:2013-06, TS EN ISO 717-2:2013-06

Test Sonucu: ΔLw = 29 dB

4- Dört farklı kalınlık ve yüksek yoğunluk aralığı .

7 mm  – 10 mm ( 100 kg/m³)- 15 mm (65 kg/m³) – 20 mm ( 75 kg/m³)

5- Terlemeye sebep olmaz. Nefes alır. Çünkü açık hücreli yapısıyla betonun sürekli nefes almasına izin verir

6- Sudan etkilenmez. Suda bozulmaz.

7- Yüzer şapa uygundur. Çünkü Şapın altına kullanılacak malzemenin darbe sesini duvarlara da iletmememesi için şap altı malzemesinin süpürgelik payı kadar duvar yüzeyine de dönemesi gerekir izoBOZZ uygulamasında ek banta gerek yoktur.

8- Şap altında kullanılacak malzemenin ısı köprüsü oluşturmaması gerekir. izoBOZZ 1×15 m ölçüleriyle ve boşluksuz birleşimi ile ısı köprüsü oluşturmaz.

9- Asla parçalanmaz ,çürümez . 600 yıl ömürlüdür.

10- Kolay uygulanır. Halı serer gibi serilir.

UYGULAMA 1 

Betonarme döşeme üzeri izobozz ısı ve ses yalıtım keçeleri serbest olarak boşluk bırakmadan serilir. Bunun üzerine yerden ısıtma strafor plakalar serilir ve borular yerleştirilir.En alta serilen izobozz keçe son kat döşeme malzemesi kalınlığı da hesaplanarak duvar yüzeyine dödürülerek ısı ve ses kaybı engellenir.

UYGULAMA 2

Betonarme döşeme üzeri izobozz ısı ve ses yalıtım keçeleri serbest olarak boşluk bırakmadan serilir.izobozz keçeler üzerine kılçık tabir edilen boru sabitleyiciler altındaki saplama kısımları kesilerek beton çivisi vasıtası ile izobozz keçeye sabitlenir.Borular döşenir.Bunun amacı ısınan havanın döşemeye iletilmemesi ve daha ince kesitte gerçek yalıtımın sağlanmasıdır.

 

zemin isı yalıtımı

Yerden Isıtma Sistemleri

Yerden Isıtma Sistemleri

Yerden ısıtma sistemlerinde ısı yalıtımı için mükemmel çözüm üreten İzoBOZZ ile uygulama yapılan alanda ayrıca mükemmel ses yalıtımı da sağlanmaktadır. Kolay uygulanması ve uygulama sırasında parçalanmaması kullanımda kolaylık sağlar.

Çatı Arası Döşeme Isı Yalıtımı

Çatı Arası Döşeme Isı Yalıtımı

Çatı arası döşemelerde izobozz kullanarak ısı tasarrufu yanında ,nefes alan malzeme olduğu için yoğuşma kaynaklı küf,siyah leke ,vb engel olursunuz.

Teras Çatı Isı Yalıtımı

Teras Çatı Isı Yalıtımı

Teras çatı ısı yalıtımında izobozz nonwoven keçeler yan yana getirilerek halı gibi serilir. Terasdan gelecek soğuğu engller. Yoğuşma ,küf ve terleme olmasına izin vermez. Nefes alan malzeme olması en önemli unsurlardan biridir.Ayrıca oldukça hafiftir. Binaya yük bindirmez.

Şap Altı Isı Yalıtımı

Şap Altı Isı Yalıtımı

Şap altında izobozz keçe ile düşük ısıl iletkenlik değeri ve nefes alma özelliği.Yanında 29 dB darbe ses değeri,10 yıl sonra yaşlandırma testinde %2,86 kayıp.

Otopark Tavanı Isı Yalıtımı

Otopark Tavanı Isı Yalıtımı

Altı ısıtılmayan otopark ,garaj,market gibi ısıtılmayan mekanlardan gelecek olan soğuğun engellenmesi ve içerdeki ısının korunması için tavana yapılan uygulamadır. Tavana uygun kalınlıktaki izobozz ısı ve ses yalıtım keçeleri yapıştırılır. Dübellemeye gerek yoktur.

Parke Altı Keçe Isı Yalıtımı

Parke Altı Keçe Isı Yalıtımı

İzoBOZZ polyester elyaf ısı ve ses yalıtım keçeleri rulo halindedir. Zemin üzerine keçeler boşluk kalmayacak şekilde yuvarlanarak serilir. Üst üste bindirilmez. Yan yana serilir. Kolayca uygulanır.

 Tavan Isı Yalıtımı

Tavan Isı Yalıtımı

izobozz Tavan ısı Yalıtımı'nda kullanılır. Üst kattan döşemesinden gelen sıcak ve soğuğu dengeler. Yoğuşma, küf,siyah leke ve koku oluşmaz.Isı yalıtımı yanında ses yalıtımı da yapar. Üst kattan döşemesinden (daire, teras, çatı, vb ) gelen topuklu ayakkabı,çocuk koşması gibi sesleri önler. Kolay, dübelsiz uygulama.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! (0505) 366 88 13

BİZ SİZİ ARAYALIM